A virtuális oktatásról

MobilitásBárhonnan beülhetsz a virtuális osztályterembe az internet és egy számítógép/okostelefon/tablet segítségével.

Digitális eszközökTöbb digitális eszköz segíti a tanulásodat
a virtuális osztályteremben.

InteraktivitásA virtuális osztályteremben az előadásokat hús-vér oktatók tartják élőben, így ha kérdésed van azt bármikor felteheted.

VisszanézhetőségA virtuális osztályteremben felvétel készül az
előadásokról, így ha valamelyikről lemaradnál, akkor azt bármikor visszanézheted.

Mi az a Virtuális osztályterem?

Az Oskola.hu virtuális osztályterme a modern tantermek, a távoktatás és a technológia előnyeit ötvözi az internet segítségével. Az oktatás egy virtuális térben zajlik, ahol a hagyományos iskolákhoz hasonlóan a tanórát az oktató tartja a "diákoknak". A teremben férőhelyek száma 1 és 100 között változik a képzés típusától függően.

Hogyan működik?

A képzésen résztvevők halljak és látják egymást, illetve használhatják a virtuális osztályterem interaktív funkcióit, melyek mind a hatékony oktatás támogatják. A virtuális osztályterem egy internetes szolgáltatás, ezért egy számítógép/okostelefon/tablet segítségével könnyen elérhető bárhonnan, így nem kell órákat utaznod a tanfolyam helyszínére. Akár munkából haza fele, vagy az esti főzés közben is részt vehetsz a tanórán. Ha véletlenül lemaradnál az egyik óráról, akkor azt bármikor visszanézheted felvételről.

Milyen eszközök segítik az oktatást?

A technológiai fejlődés hatására a tanítás színtere egyre inkább a digitális világba tevődit át, mellyel korábban nem is gondolt lehetőségekkel bővült az oktatás. Ezek a digitális eszközök szemléletesebbé tudják tenni a tanórákat, így élvezhetőbbé és érthetőbbé válnak a tananyagok. Az Oskola.hu virtuális osztálytermében a következő interaktív eszközök lesznek segítségedre:

• Digitális tábla (Whiteboards): Olyan, mint egy hagyományos iskolai tábla. Az oktatók, vagy a hallgatók írhatnák és rajzolhatnak rá.
  • Videóhívás: Az oktatók és a hallgatók is bekapcsolhatják a webkameráikat, ha az szükséges az óra megtartásához.
  • Dokumentum- és fájlmegosztás: A tanórákon a tananyaghoz kapcsolódó dokumentumok és képek megosztására szolgál.
  • Képernyőmegosztás: Lehetőség van képernyőmegosztásra, így szemléltetve pl. az Excel működését az Excel kezelő tanfolyamon.
  • Webböngésző-megosztás: A tanóra közben a hallgatók közösen érhetnek el weboldalakat.
  • Kérdőív/szavazás: Az oktatók online feladatsorokat készíthetnek, vagy szavazást indíthatnak.
  • Jelentkezés: Ha valakinek kérdése, vagy észrevétele van az óra témájához kapcsolódóan, így jelezheti az oktató felé.
  • Chat: A résztvevők egymással itt cseveghetnek az óra közben.
  • Kis csoportok: Külön szobákat lehet létrehozni az óra közben kisebb csoportmunkákra.
  • Tanóra felvétel: Ha lemaradnál az egyik óráról, akkor azt bármikor visszanézheted.